Kas yra Mukhallat, Oudas, Muskusas?

Publikuota Natalija Shabanava

KAS YRA MUKHALLAT?

Mukhallat reiškia eterinių aliejų ir aromato ingredientų, tokių kaip oudas, ambros, rožės, mišinis. Kiekvienas eterinių aliejų ir aromato sudedamųjų dalių mišinys pasikeis ir suteiks kitokį aromatą, priklausomai nuo mišinio ir proporcijos, kurioje ingredientai sumaišomi.

KAS YRA OUDAS?

Oudas yra vienas iš brangiausių aromatų visame pasaulyje. Oudas yra kilęs iš atogrąžų medžio agaro (Aquilaria) (dar vadinamas agaru). Kai šis medis užkrėstas tam tikra pelėsio įvairove (Phialophora parasitica), jis reaguoja, gamindamas brangią, tamsią ir kvapią dervą.

Oudas (arabiškai “oudh”) yra labai vertinamas perfumerių dėl jo saldaus, medieniško, kvepiančio ir sudėtingo aromato. Kartais vadinamas “skystuoju auksu”.

KAS YRA MUSKUSAS?

Muskusas yra vienas iš paslaptingiausių kvepalų komponentų.
Tai stipriausias afrodiziakas.
Medžiaga turi magiškos galios pritraukti priešingą lytį, padidinti vyrų galią ir moterų lytinį potraukį.
Jis gali turėti kaip ir gyvūninę, taip ir augalinę kilmę.
Muskusas naudojamas kvapiųjų kompozicijų kūrimui, kaip bazinių natų fiksatorius, kad padidintų jų ilgaamžiškumą, taip pat suteiktų kompozicijai didesnį jausmingumą, pagerintų aromato komponentus.
Ypatinga muskuso rūšys – baltas muskusas. Idealiai tinka kasdienėms kompozicijoms, nes suteikia lengvą ir šviežią „švarios odos“ akordą.